вторник, 23 јули 2024

Посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје денеска и наредните два дена

Посебен сообраќаен режим ќе регулира сообраќајната полиција денеска и во наредните два дена во центарот на Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

„Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска утре и задутре (12, 13 и јуни) ќе има посебен сообраќаен режим на поширокото централно подрачје на Град Скопје, поради одржување на Министерски состанок и Самит на шефови на држави и влади на земјите од Процесот за соработка на Југоисточна Европа.

СВР Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги издаваат полициските службеници“, се вели во соопштението на МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ