четврток, 25 јули 2024
Невреме во Крива Паланка

Поради поројни дождови, во прекин е сообраќајот на регионалниот патен правец Огут-Нерав

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопштија од РЦУК Куманово, регионалниот пат води кон граница со Република Србија.

За настанот веднаш се известени градоначалникот на Крива Паланка како и раководителот на Македонија пат, подружница Крива Паланка.

Повеќе информации се очекуваат подоцна вечерва.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ