вторник, 23 јули 2024

Поради градежни работи оштетени се кабли на Телеком, корисниците се соочуваат со прекин на услугите

Објавено на

часот

Сподели

„Во моментов се соочуваме со технички пречки, поради оштетени кабли на различни локации, предизвикани од градежни работи на трети страни. Нашите тимови интензивно работат на терен. Се извинуваме за непријатностите“, се наведува во кусото известување на Телеком објавено на нивната фејсбук страница.

и

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ