сабота, 13 јули 2024

Полицијата уапси прилепчанец баран со потерница откако го нападнал татко си

Вчера попладне полициски службеници од полициското одделение Жеровјане го лишиле од слобода М.М. (27) од село Челопек, по добиена пријава дека агресивно се однесувал кон семејството и физички го нападнал неговиот татко.

Објавено на

часот

Сподели

Исто така, М.М. бил баран од КПУ Затвор Прилеп за доиздржување на казна затвор.

„Против М.М. ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“, соопштија од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ