понеделник, 22 јули 2024

Пеп Гвардиола одлучи кога ќе го напушти Манчестер Сити

Објавено на

часот

Сподели

„ЕСПН“ објави дека Гвардиола нема да го напушти Манчестер Сити веднаш по големиот успех, а нема намера ниту да го продолжи договорот со клубот.

Тој ќе го испочитува договореното до крај, а потоа ќе си замине. Тоа значи дека ќе биде тренер на Манчестер Сити до јуни 2025 година.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ