недела, 14 јули 2024
Време

Облачно со врнежи од дожд и снег

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје облачно и студено претпладне со врнежи од дожд кои попладне и до крајот на денот ќе преминуваат во снег и се очекува да се формира помала снежна покривка, особено во повисоките делови од котлината. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

ч

Утре претпладне наместа ќе провејува слаб снег, а во текот на денот сончево и студено со мала облачност. Ќе дува умерен, претпладне долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено претпладне. Дневните температури ќе се движат од -4 до 7 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ