недела, 14 јули 2024
Време

Облачно со повремени врнежи од дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје облачно со слаба магла и со повремен слаб дожд. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер.

д

Утре времето ќе биде променливо облачно, по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со слаба магла и со слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови степени.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ