сабота, 13 јули 2024
Време

Облачно и студено

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне променливо облачно, студено и ветровито, а попладне со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен на повисоко и во источните делови од регионот.

к

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено, особено наутро. Попладне облачноста ќе се зголемува и во текот на ноќта во западните делови ќе има локални врнежи претежно од снег. Ќе дува слаб ветер од променлив правец кој од попладне ќе биде претежно јужен.

Во Скопје сончево и многу студено со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ