недела, 14 јули 2024
Време

Облачно и нестабилно

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Дневните температури ќе се движат од 16 Целзиусови степени во Маврово, Берово и Крива Паланка 20, Охрид 22, Битола 23, Скопје 25, до 26 степени во Кавадарци и 27 во Дојран.

 

И утре ќе имаме облачно и нестабилно време со дневни температури од 16 до 27 степени. 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ