вторник, 16 јули 2024

Некој сакал да прави плац за автомобили – Општина Бутел ја урна поставената метална ограда

Објавено на

часот

Сподели

Денеска имаме акција која ќе заврши со кривична пријава и ослободување на узурпирано државно земјиште на територија на општина Бутел. Утрово заедно со инспекциските служби на општина Бутел во координација со МВР постапивме согласно закон при узурпација на државно земјиште.
б
 
 Отстранета е ограда поставена на државно земјиште, веројатно некој се обидел да создаде плац за продавање на автомобили.
с
 
Сакам да упатам апел до сите граѓани на Општината, законот е создаден да го почитуваме сите. Поради вашата доверба кон мене, јас сум должен безкомпромисно да се борам за еднакви услови за сите граѓани, поточно да се борам законот да биде спроведен во детали“, изјави градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски.
џ
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ