сабота, 20 јули 2024
Откако Новак испиша историја освојувајќи ја 23. грен слем титула

Надал веднаш му честиташе на Ѓоковиќ: Неверојатно достигнување, уживај!

Објавено на

часот

Сподели

Пред денешното финале, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал имаа по 22 грен слем титули, од денеска Србинот е осамен на врвот на оваа листа.

Една од првите честитки за Новак Ѓоковиќ стигна токму од Рафаел Надал.

„Големи честитки за ова неверојатно достигнување на Ѓоковиќ. 23 е бројка што пред неколку години изгледаше незамисливо, а ти ја оствари. Уживај со своето семејство и со тимот“, напиша Надал.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ