сабота, 13 јули 2024

На 45-годишна возраст почина Дарко Димовски, претседател на ССМ

Објавено на

часот

Сподели

„Колегите, соработниците и работниците ќе го паметат како голем борец за работничките права кој остави длабок белег во синдикалното и работничкото движење на Македонија. Од името на Сојузот на синдикатите на Македонија, изразуваме длабоко сочуство на неговото семејство“, соопшти денеска ССМ.

Погребот на Димовски ќе се изврши утре во 13 часот. Пријателите, соработниците, работниците, граѓаните ќе можат да се простат и да изразат сочувство од 12 часот во капела на градските гробишта Бутел. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ