понеделник, 22 јули 2024

МВР презема мерки за расчистување на случајот со симнување на македонското знаме од врвот на Кораб

Преземени се мерки од Одделот за компјутерски криминал и утврдено е дека се работи за лице кое не е државјанин на Македонија. Се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот, се вели во одговорот на МВР на прашањето на МКД.мк за инцидентот со симнувањето на македонското знаме од врвот на Кораб.

Објавено на

часот

Сподели

МКД.мк денеска објави дека пред два дена група планинари од Албанија го тргнале македонското знаме од врвот на Кораб и го поставиле албанското знаме.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ