четврток, 25 јули 2024

МВР: Од Охридското Езеро спасен е државјанин на Англија

Вчера околу пладне во СВР Охрид било пријавено дека, од карпа, во водите на Охридското Езеро, во близина на хотелски комплекс на охридското крајбрежје, паднало едно лице, кое добило повреди.

Објавено на

часот

Сподели

Полицајци од Охрид и од полициската станица за граничен надзор „Охридско Езеро“ од езерото го извадиле С.М.А. (45) од Англија. Лекар од Итната медицинска помош,  кај него констатирал телесни повреди, по што, бил транспортиран до езерската полиција, а потоа со медицинско возило и до болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, соопшти МВР.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ