недела, 14 јули 2024

Му нашле кокаин и веднаш го уапсиле, битолчанецот ќе добие кривична пријава

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, при претрес во неговиот дом во Битола, извршен со судска наредба, бил пронајден и одземен кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ