четврток, 25 јули 2024

Мобилни екипи на Општина Аеродром се на терен

Мобилни екипи на Кризниот штаб на Општина Аеродром се излезени на терен и вршат расчистување на јавните површини по невремето кое попладнево го зафати Скопје. 

Објавено на

часот

Сподели

„Доколку граѓаните забележат паднати дрвја врз автомобили или други објекти, 
потребно е да пријават во полиција, која треба да направи увид и записник, по што 
општинските екипи ќе го расчистат теренот. Штети и паднати дрвја може да се 
пријавуваат и на телефонскиот број 072/270886.
Апелираме до граѓаните и до возачите без поголема потреба да не излегуваат додека трае невремето. Наша најважна обврска е да ги заштитиме граѓаните и нивните имоти и да го минимизираме ризикот од поплави и од други штети’, соопшти Општина Аеродром.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ