четврток, 25 јули 2024

Министерот Османи за самитот на ОБСЕ го координира „својот терен“ – државната клиника

Објавено на

часот

Сподели

Секоја карика од системот за безбедно одржување на Министерскиот совет е во функција за да гарантираме беспрекорен тек на настанот, напиша Османи вечерва на Фејсбук по координацијата со Клинички центар.

Триесеттиот Министерски совет на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) ќе се одржи на 30 ноември и 1 декември, во салата Борис Трајковски во Скопје. Настанот, на кој се очекува присуство на делегации од 57 земји учеснички и партнери на ОБСЕ, се одржува во рамки на македонското претседавање со оваа меѓународна организација. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ