понеделник, 23 септември 2024

Милан ја прекина негативната низа против Интер и конечно го доби градското дерби (ВИДЕО)

Милан со 2-1 го доби градското дерби против Интер и се чини дека со овој триумф Пауло Фонсека си ја зачува работата.

Росонерите пред овој меч имаат шест последователни порази во дуелите со Интер, но конечно на таа ужасна серија ѝ дојде крајот.

Натпреварот почна одлично за Милан, по само 10 минути игра Пулишиќ даде гол за водство од 1-0.

18 минути подоцна резултатот беше израмнет, Димарко реализираше по асистенција од Лаутаро за 1-1.

И двете екипи имаа шанси за гол, но овој резултат долго време беше актувен, се чинеше дека така и ќе заврши мечот, но тогаш падна гол.

Во 89. минута по нафрлување на Реиндерс, Габија даде гол со глава за победа на Милан од 2-1.