четврток, 18 јули 2024

Малолетник со голф направи тешка сообраќајка во Велес и удри мотоциклист

Вчера во 17.50 часот во СВР Велес, било пријавено дека на ул. Партизанска во с.Иванковци, велешко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило фолксваген голф со велешки регистарски ознаки, управувано од малолетник и мотоцикл управуван од Ѓ.Д.(33), двајцата од с.Иванковци, велешко.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општата болница Велес.

Извршен вил увид од увидна екипа на СВР Велес.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ