сабота, 20 јули 2024

Локализиран е пожарот кај Брушани

Објавено на

часот

Сподели

Во атарот на селото Брушани гореше нискостеблеста шума и сува трева на површина од 4 хектари. Вториот пожар избувна на тежок терен каде интервенираа 8 пожарникари со две противпожарни возила и една екипа од ЈП Национални шуми подружница Бор од Кавадарци.

в

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ