недела, 21 јули 2024

Колумбија ќе игра против Аргентина во финалето на Копа Америка (ВИДЕО)

Колумбија со 1-0 го победи Уругвај и се пласираше во финалето на Копа Америка каде што ќе игра против Аргентина, Колумбијците цело второ полувреме го играа со фудбалер помалку.

Објавено на

часот

Сподели

Колумбија и Уругвај одиграа возбудлив меч со само еден гол и многу промашени шанси и на двете страни.

Единствениот погодок се случи во 39. минута кога по асистенција на Хамес Родригез, Лерма погоди со глава за водство на Колумбија од 1-0.

Пред самиот крај на првиот дел, Муњоз заработи црвен картон, Колумбија остана со фудбалер помалку.

Уругвај и покрај тоа што цело полувреме играше со фудбалер помалку, не успеа да даде гол за израмнување, а во финишот лесно можеше и да прими.

Колумбија во финалето ќе игра против селекцијата на Аргентина, ќе има и меч за третото место во кој ќе се сретнат Канада и Уругвај.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ