среда, 24 јули 2024

Ќе поскапи мазутот

Од ноќеска по полноќ ќе поскапи мазутот, додека цените на бензинот и на дизел горивата не се менуваат, соопшти Регулаторна комисија за енергетика.

Објавено на

часот

Сподели

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,164 ден/кг и изнесува 43,639 денари за килограм.

Цените на другите горива не се менуваат и нивните максимални цени изнесуваат:

Моторен бензин         Еуросупер БС – 95                       80,00 (денари/литар)

Моторен бензин         Еуросупер БС – 98                       82,00 (денари/литар)

Дизел гориво             Еуродизел БС (Д-Е V)                  71,50 (денари/литар)

Масло за горење        Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)                 70,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                               43,639 (денари/килограм)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ