недела, 14 јули 2024

Јокиќ со победа се враќа од гостувањето кај Нуркиќ и Дурент (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Во балканскиот дуел, Нуркиќ ја доби индивидуалната пресметка, но Јокиќ се радуваше на победа.

Босанецот постигна 31 поен, беше најефикасен на мечот, еден помалку имаше Дурент кој запиша и 11 асистенции. Нинвните лични статистики не беа доволни за победа на Феникс, Јокиќ постигна 21 поен, имаше рекордни за оваа сезона 16 асистенции.

Резултати:

Орландо – Вашингтон 130-125

Бостон – Филаделфија 125-119

Далас – Мемфис 94-108

Торонто – Њујорк 106-119

Њу Орлеанс – Сан Антонио 121-106

Феникс – Денвер 111-119

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ