недела, 14 јули 2024

Јокиќ нема да игра за Србија на Светското првенство?

Објавено на

часот

Сподели

Американците тврдат дека Никола Јокиќ поради семејни обврски нема да игра на Светското првенство кое се одржува од 25 август до 10 септември. Нема детали какви се тие семејни обврски.

Селекторот Пешиќ, но и целата српска јавност се надеваат дека нема вистина во ваквите пишувања и Никола Јокиќ ќе биде на располагање на репрезентацијата на Србија.

Јокиќ уште официјално не се изјаснил по ова прашање.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ