четврток, 25 јули 2024
НБА

Јокиќ беше брилијантен, но Мајами направи брејк во Денвер (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Никола Јокиќ беше фантастичен, постигна 41 поен, имаше и 11 скокови, но тоа не беше доволно за втора победа на Денвер.

Двата тима се менуваа во водство, Мајами подобро го почна мечот, а потоа предноста ја презема Денвер кој водеше до последната четврта во која гостите поведоа и ја задржаа предноста до крај. Јокиќ во последната секунда имаше шут за израмнување, но не погоди. крајниот резултат беше 111-108 за Мајами.

Јокиќ со 41 поен беше убедливо најефикасен на мечот, Мареј постигна 18 поени. Кај Мајами Винсент реализираше 23, Адебајо и Батлер имаа по 21.


 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ