сабота, 13 јули 2024

Изложба на Симонида Филипова Китановска во Њујорк

На 11 јули во Македонскиот културен центар во Њујорк ќе биде отворена новата изложба на македонската уметница Симонида Филипова Китановска.

Објавено на

часот

Сподели

На отворањето на изложбата ќе настапи дуото Тони Китановски и ДЏ Гоце.

Изложбата е поддржана од Министерството за култура на Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ