недела, 14 јули 2024
ИТФ М25 Скопје

Ивановски без загубен гејм до четвртфиналето, елиминација за Србљак

Објавено на

часот

Сподели

Ивановски денеска одигра брилијантна партија и победи со 6-0 и 6-0 против квалификантот Ален Бил.

Калин кој е четврти носител на турнирот, во четвртфиналето ќе игра против Башиќ од Босна и Херцеговина, тој денеска со 2-1 во сетови го совлада Нестеров од Бугарија.

Вториот македонски тенисер кој играше во осминафиналето, Горазд Србљак загуби со 2-0 во сетови од Турчинот Киркин. 6-1 и 6-3 беше за турскиот тенисер кој е петти носител на турнирот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ