вторник, 16 јули 2024
ИТФ М25 Скопје

Ивановски без борба се пласираше во полуфиналето од фјучрсот во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Башиќ поради истегнување на задната ложа го предаде и вчерашниот меч во двојки. Утрово беше на преглед надевајќи се дека ќе се опорави за дуелот со Ивановски, сепак тоа не се случи

Босанскиот тенисер не можеше да настапи, го предаде мечот, Ивановски утре ќе игра во полуфиналето.

Противник ќе му биде победникот од дуелот меѓу Миљан Зекиќ и Ерги Киркин.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ