недела, 14 јули 2024

И овој викенд се очекуваат дожд, ветер и грмежи

Објавено на

часот

Сподели

И во Скопската Котлина повремено ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во делови од котлината ќе има услови за појава на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и појава на град.

Од УХМР препорачуваат во случај на појава на електрични празнења, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

                                                                                                                                  Фото: П.Џ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ