недела, 14 јули 2024

И официјално, Ковачевски-Мицкоски в среда во Клубот на пратениците

Објавено на

часот

Сподели

„На средбата ќе се разговара пред сѐ за одлуките кои треба да се донесат во Собранието со цел продолжување на европската интеграција на Република Северна Македонија, како и за пристапот на државата, институциите и сите политички чинители во насока на градење и одржување на добрососедски односи со сите наши соседи“, соопшти секторот за односи со јавноста на Владата.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ