недела, 21 јули 2024
Време

И денеска нестабилно со дожд и грмежи, од понеделник потопло

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 23 степени.

За време на викендот врнежите ќе бидат локални и проследени со ретки грмежи, а ќе дува и засилен северен ветер. Од понеделник времето ќе биде стабилно и потопло.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ