сабота, 20 јули 2024

И денеска горештина со температури од 31 до 38 степени

Објавено на

часот

Сподели

Ќе има повремена умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието попладне ќе засилува. UV индексот ќе изнесува 7 единици.

Според прогнозата на УХМР, во текот на работната седмица времето ќе биде сончево и многу топло со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени.

Во делови од земјава ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури, информира Упрвата за хидрометеоролошки работи.

d

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ