четврток, 25 јули 2024
Лига на шампиони

Гвардиола: Подготвени сме да го освоиме трофејот, добро го проучив Интер

Објавено на

часот

Сподели

финале во Лигата на шампионите, во првото беа поразени од Челси, а сега се големи фаворити против Интер.

„Точно знаеме колку е важно ова натпреварување. Ние сме фокусирани на тоа што треба да го направиме. Изгледав колку што можам повеќе натпревари на Интер за да ги запознаам колку што е можно подобро. Тоа што е најважно е да го дадеме најдоброто од себе. Тоа ќе ја направи разликата“, вели Гвардиола.

„Тие можат да те нападнат од средина, можат да нападнат од крило. Тоа е многу тешко да го контролираш. Ако оставиме ситуации еден на еден, ќе не уништат. Ќе се обидеме да се браниме колку што е можно подобро и да одиграме добар меч“.

„Ова е поинаков натпревар од оној од пред две години. Многу работи се променија. Планиравме да имаме добар меч против Челси, но не успеавме. Сега ќе биде исто. Подготвени сме. Имам чувство дека сме подготвени. Фудбалерите се чувствуваа добро, знаејќи дека треба да го почитуваат квалитетот кој го има Интер“.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ