недела, 21 јули 2024

Ѓоковиќ се врати на врвот на АТП листата, Надал испадна од топ 100

Објавено на

часот

Сподели

Ѓоковиќ повторно е на врвот на АТП листата откако по третпат во кариерата го освои Ролан Гарос.

Карлос Алкараз падна на втората позиција, а во топ десет се уште и Медведев, Руд, Циципас, Руне, Руљов, Фриц, Синер и Хачанов.

Рафаел Надал кој поради повреда не настапи во Париз, загуби 2.000 поени поради што излезе од топ 100, сега е на 136. место.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ