вторник, 23 јули 2024
Ролан Гарос

Ѓоковиќ се намачи со Давидович Фокина но стигна до осминафиналето

Објавено на

часот

Сподели

Мечот иако се играше во три сета, траеше повеќе од три ипол часа. Првите два сета се играа во тајбрејк, а Ѓоковиќ ги доби со 7-4 и 7-5.

Единствено третиот сет Ѓоковиќ го доби со доминантен резултат од 6-2.

Ѓоковиќ во осминафиналето ќе игра со подобриот од мечот меѓу Вариљас и Хуркач кој се игра вечерва.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ