вторник, 23 јули 2024

Фатени двајца битолчани осомничени за тешки кражби

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираа од СВР Битола, тие се сомничат дека вчера и завчера извршиле две тешки кражби во куќа во Битола и во објект во изградба во битолско Крклино, при што одзеле повеќе предмети.  

Биле задржани во полициска станица и со нив бил извршен службен разговор. Одземеното било пронајдено и вратено на сопствениците.

По целосно докумнетирање на случаите, против нив ќе бидат поднесени соодветени пријави. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ