четврток, 18 јули 2024
МВР закажа вонредна прес-конференција за во 22,30 часот

Фатен е бегалецот Палчо, осомничен за убиството на Вања

Вечерва е фатен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е уапсен во Турција, а МВР за вечерва закажа вонредна прес-конференција за во 22:30 часот.

Објавено на

часот

Сподели

На осомничениот вчера му беше определена мерка притвор во отсуство, која ќе почне да важи по неговото приведување. Детали за ова МКД.мк ќе објави по прес-конференцијата на МВР. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ