сабота, 13 јули 2024

Eдно лице загина во тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа која синоќа околу 20 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Куратица. Сообраќајката се случила меѓу автобус и мотоциклист.

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајот на магистралниот пат беше во прекин два часа.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ