вторник, 23 јули 2024

Еден гол за големи три бода на Вардар од Ѓорче Петров

Објавено на

часот

Сподели

Еден гол за три важни бода за Вардар со кои ја прекина серијата од четири порази едно по друго.

Клучниот момент од мечот се случи во 35. минута кога по асистенција на Здравковски, Молосавиќ погоди за водство на Вардар од 1-0.

До крајот на мечот Вардар беше поблиску до зголемување на водството отколку Македонија Ѓорче Петров до реми.

Во финишот Молосавиќ ја погоди и пречката од голот на домаќините.

Останатите пет меча од колото се играат утре: Брегалница – Воска, Работнички – Брера, Шкупи – Шкендија, Силекс – Гостивар и Тиквеш – Струга.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ