четврток, 25 јули 2024

Арсенал го победи Вулвс и останува лидер во Премиерлигата (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Арсенал рано во мечот ги постигна своите два гола на овој меч. Сака донесе предност уште во шестата минута, а седум минути подоцна Одегард погоди за водство и од 2-0.

Тој резултат беше актуелен дури до 86. минута кога Куња погоди за намалување на 2-1 и поинтересен финиш на мечот. Арсенал сепак го одбрани водството и дојде до победата.

Барнли славеше неочекувано убедлива победа од 5-0 над Шефилд јунајтед. 

Брентфорд со 3-1 беше подобар од Лутон.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ