понеделник, 22 јули 2024

АМСМ: Утрово на Табановце се чека дваесетина минути

На граничниот премин Табановце за влез во земјава утринава има зголемена фреквенција на возила и времето на чекање е околу 20 минути, информира Авто мото сојузот на Македонија. На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Фото: Надзорна камера на Прешево за влез во Македонија

Објавено на

часот

Сподели

Од понеделникот до 31 август на државните патишта во змјава е воведeн летен времен режим на сообраќај со кој се забранува движење на тешки товарни возила со вкупна маса над 15 тони, за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури и тоа во петок од 17 до 22 часот, во сабота од 9 до 18 часот и во недела 9 до 22 часот.

Фото: Надзорна камера Прешево за влез во Србија

На магистралниот пат Скопје – Охрид – Скопје се забранува движење на тешки товарни возила чија вкупна маса преминува 7,5 тони за време на викендите, во следните интервали – петок од 15 до 22 часот, сабота од 7 до 12 и од 18 до 24 часот и во недела од 7 до 22 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ