среда, 24 јули 2024

Жештините ќе потраат, температури и до 40 степени

Во следните денови Македонија и понатаму ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југ поради што времето ќе биде претежно сончево и натпросечно топло, најавуваат од УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

Утринската температура наместа нема да се спушта под 20 степени, максималната дневна насекаде ќе биде над 30, а наместа и 40 степени.

Денеска дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер, а во недела попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ