недела, 21 јули 2024

Жена тешко повредена во сообраќајка во Демир Хисар

Вчера во 11.25 часот во полициската станица Демир Хисар, било пријавено дека на место викано Чагор се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило сканиа со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(71) од Прилеп, и патничко возило тојота со битолски регистарски ознаки, управувано од  М.Т.(22) од Демир Хисар.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Т., констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Демир Хисар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ