вторник, 23 јули 2024

Земјотрес го погоди штипско-радовишкиот крај

Земјотрес со јачина од 2,4 степени по Рихтер е регистриран вечерва нешто пред 20 часот со епицентар во подрачјето Штип – Радовиш, 68 километри југоисточно од Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека според досегашните податоци со кои располага, земјотресот е почувствуван од населението во градот Штип и околината, со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ