четврток, 25 јули 2024

Затвореник избегал од Идризово, но веднаш бил пресретнат од припадници на Шестата управа

Вчера вечер во Скопје полициски службеници го привеле С.А.(25) од Скопје поради бегство од КПУ Затвор Идризово.

Објавено на

часот

Сподели

„Тој претходно со патничко возило кое го управувал Ф.Е.(25) од Скопје избегал од установата, но бил пресретнат од полициски службеници од Одделот за заштита и обезбедување на личности и објекти (ОЗОЛО)“, информираше МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ