недела, 14 јули 2024
Заедничка акција на македонската и грчката полиција

Запленет висококвалитетен кокаин вреден повеќе од 10 милиони евра

Објавено на

часот

Сподели

Разбиена е голема организирана криминална група која била следена подолг период, а уапсени се повеќе грчки и македонски државјани.

Од македонското МВР потврдуваат дека во тек е голема акција, но детали најавуваат за утре по целосното зваршување на акцијата.

                                                                                                                                                Фото: МВР/архива

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ