вторник, 16 јули 2024

Залутан куршум заврши во ќерамиди од куќа во Стајковци

Вчера во 20.30 часот во СВР Скопје, Р.К.(75) од с.Стајковци, скопско, пријавила дека околу 09.00 часот во нејзиниот имот паднало заталкано зрно од оружје и оштетило ќерамида.

Објавено на

часот

Сподели

Се работи на расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ