четврток, 25 јули 2024

Вучиќ бил бесен дека српските фудбалери летале со хрватски авион

Српските власти прават драма од летот на репрезентацијата на Србија кон Германија за настапот на Европското првенство кој им заврши вчера.

Објавено на

часот

Сподели

Претседателката на собранието, поранешна премиерка, Ана Брнабиќ во гостување на една телевизија со национална концесија, отркива како Вучиќ бил бесен затоа што фудбалерите на ЕП отпатувале со хрватски авион.

„Тоа е вистинска приказна. Срамота е, Вучиќ беше исклучително лут. Ние ја имаме нашата „Ер Србија“ и сите патуваме со таа компанија. Кога слетува авионот да се види „Ер Србија“ и тоа е наша гордост“, вели Брнабиќ за ТВ Хепи.

Таа рече и дека во претходните денови не се говорело на оваа тема за фокусот на јавноста да не се префрли од поддршката за фудбалската репрезентација на друга тема и смета дека тоа била права одлука.

Брнабиќ додаде и дека треба да се истражи како се случило тоа српските фудбалери да патуваат со хрватски авион.

Останува да се види со каква авио компанија ќе се вратат српските репрезентативци кои вчера го завршија настапот на Европското првенство.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ