четврток, 25 јули 2024

Втора година по ред Македонија нема да учествува на Евровизија 2024

На изборот за песна на Евровизија 2024 година во Малме, Шведска нема да учествува македонска делегација, што е втора година без наш претставник на ова музичко натпреварување.

Објавено на

часот

Сподели

На најголемиот светски музички настан во живо, што ќе се одржи во Малме, во мај следната година, учеството го потврдија јавните радиодифузери од 37 земји.

„Со длабока тага потврдуваме дека Северна Македонија ќе отсуствува од Изборот за песна на Евровизија втора година по ред. Со среќа на сите 37 земји кои се натпреваруваат и со нетрпение го очекуваме големото шоу во Малме“, објави македонскиот Фан сајт за изборот на песна на Евровизија на платформата Х.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ