петок, 19 јули 2024

Возеле пребрзо и без возачка дозвола, полицијата казни 180 возачи во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Изречени се 10 мерки за користење мобилен телефон при возење, 14 санкции за непрописно престигнување и обиколување, четири мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила… Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ